تاریخچه فیلم‌نامه‌نویسی

«تاریخچه فیلم‌نامه‌نویسی»
Screen writing history

مشخصات محصول

فرمت: MP4
مدت: ۱۲۵ ثانیه
مخاطب: دانشجویان، فیلم‌نامه‌نویسان و فیلم‌سازان.
هدف: از جمله اهداف، یاد آوریم این نکته است که تا ندانیم از کجا شروع کرده ایم، چه طور می‌توان وضعیت امروز را سنجید و اوضاع فردا را پیش‌بینی کرد و رقم زد؟
به روایت: مجید سیف العلمایی

تاریخچه فیلم‌نامه‌نویسی

برای خودِ من همیشه سوال بود که واقعا فیلم‌نامه­‌های اولیه چه شکلی بودند و مردمِ ایامِ ماضی چه‌طور فیلمشان را می‌نوشتند و می‌ساختند، البته چند کتاب در این مورد وجود دارد، ولی واقعا موضوع آن قدر هم جذاب است که کتابی در موردش بخوانم.

هم اینکه واقعا مثال‌های جالبی دارد. فیلم‌نامه‌­ی سفر به ماهِ ژرژ ملیس، و فیلم‌نامه‌­ی سرقتِ بزرگِ قطار از این دست هستند. مثال­هایی از مورنائو و دیگران هم هستند.

سیرِ تحولِ فیلم‌نامه‌نویسی تا رسیدن به مرحله‌ای است که فعلا ما از آن استفاده می‌کنیم، و فیلم‌نامه‌­ی صحنه به صحنه است. این شکل از فیلم‌نامه‌­نویسی که الان بدیهی به‌نظر می‌رسد سالها طول کشیده تا شکل بگیرد.

تاریخچه فیلم‌نامه‌نویسی

در باره سیف دات آی آر

به سامانه راهبردی و کاربردی “مربی و مشاور فیلم‌سازی” خوش آمدید. مجید سیف العلمایی هستم. مدیر این سامانه. خوشحالم که این جا هستید و این سامانه را انتخاب کرده اید. امیدوارم از مطالب، تصاویر، صداها و ویدئوهای آن لذت ببرید. پوشیده نماند: جملگی اطلاعات مربوط به “آگاه فیلم”، “مهراف”، “آگاه پارت”، “سایت هنری خراسان” و “خراسون دات کام” را یک جا در این وب (مربی و مشاور فیلم‌سازی) می‌توانید پیدا کنید. لطفا، حتما با ما در تماس باشید: sayfdotir at gmail.com

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

0

محصولات فروخته شده پس گرفته می‌شود. رد کردن

از پیوندتان به کمپین اطلاع رسانی خرسندیم.